ÚVOD
NOVINKY
PSI
FENKY
ŠTĚŇATA
GALERIE
O NÁS
O BASSETECH
HISTORIE
ROZHODČÍ
REPORTY
KONTAKT
ODKAZY


Na první mezinárodní výstavě tohoto roku, DUO CACIB v Brně, se Ynes Bohemia Horrido předvedla poprvé ve třídě mladých a hned druhý den získala od přísné belgické rozhodčí D.Latin-Letroye svého prvního CAJCe a v soutěži mladých na odpolední přehlídce jí pan rozhodčí M.Václavík vybral jako nejkrásnějšího mladého honiče. Tím se probojovala mezi deset nejkrásnějších mladých psů celé výstavy.

YNES BOHEMIA HORRIDO - V1 CAJC, Junior BOB a Junior Best in Group


Dva dny nato se Žofince narodila čtyři krásná štěňátka – dva psi a dvě fenky. Otcem byl opět náš Multichampion Velvet Bohemia Horrido.

VRH A - Andromeda, Artemis, Armani, Al Capone

Armani Bohemia Horrido (věk 10 týdnů) - maj. Z.Pavlíček, Jihlava

Al Capone Bohemia Horrido (věk 10 týdnů) - maj. B.Mangelsdorf, Austrálie, CHS Yarramba

Andromeda Bohemia Horrido (věk 7 týdnů) - maj. Pia Olsen, Švédsko, CHS Akeros

Artemis Bohemia Horrido (věk 7 týdnů) - maj. J.Trupl, CHS od Rybníka Stráž
Úspěch sklidila Ynes i v zahraničí: hned v únoru na mezinárodní výstavě ve štýrském Hradci dostala od rakouské rozhodčí Hany Ahrens titul Jugendbester a nakonec i Rassenbester a poprvé porazila celkem 13 basetů zvučných jmen ze všech ostatních tříd, včetně tříd šampiónů z domácího Rakouska a sousedního Maďarska i Česka. Aby toho nebylo málo, přidalo naše duo Eva+Ynes ještě 3.místo ve skupině honičů mezi mladými a 5.místo mezi vítězi plemene (rozhodčí soutěží S.Jarmer). Podobný úspěch jí čekal na mezinárodní výstavě v Salzburgu, kde s titulem Jugendbester (rozhodčí paní M.Kavčič, Slovinsko) postoupila do soutěže mezi mladými honiči a zde jí srbský rozhodčí pan Igor Selimovič dal na druhé místo!

MVP Graz: YNES: BEST IN GROUP JUNIOR 3. MÍSTO, rozhodčí: S.Jarmer, AT


Jazz tyto všechny výstavy absolvovala se ziskem dalších CACIBů a vesměs i BOBů – Duo Brno, Graz, Maribor, Salzburg, kde jí navíc vybral rozhodčí pan Iuza Beradze na 4. místo mezi ohaři. Největšího triumfu sezóny dosáhla na klubové výstavě na Konopišti, kde vyhrála další titul CAC, Klubový vítěz a Vítěz plemene v konkurenci dalších auvergnéských ohařů a pak v odpolední soutěži o vítěze výstavy jí pan rozhodčí M.Václavík vybral mezi ostatními vítězi plemen francouzských a italských ohařů vybral jako absolutní vítězku výstavy Best In Show!!

JAZZ OD SMUTNÉ ŘÍČKY - CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2010, BOB A BEST IN SHOW!! (rozhodčí: M.Václavík)Při příležitosti posuzování švédské rozhodčí a úspěšné chovatelky Pauly Sunebring, která přicestovala do Čech (navzdory problémům, které způsobila letecké dopravě islandská sopka), se konal chovatelský seminář o plemenném standardu, který přichystala Iva se svými kolegy z Klubu chovatelů honičů. Paula Sunebring se podělila o svůj názor na změny ve standardu a promítla mnoho zajímavého materiálu, který poskytla klubu k další distribuci. Ze semináře byla pořízena DVD nahrávka, kterou jsme s úspěchem nabídli mnoha kolegům z celého světa. Paule patří velký dík za její čas a znalosti, o které se s námi podělila. Zdarma jsme nahrávku poskytli všem českým rozhodčím, kteří posuzují anebo budou posuzovat naše plemeno.Na klubových výstavách na jaře 2010 Ynes vyhrála dvakrát v Čechách i v Polsku svou třídu a navíc byla vybrána jako nejlepší mladý jedinec výstavy (rozhodčí J.Dostál, ing.L.Jančík, F.Čajkovskaja, RUS). V Čechách tím splnila v nejkratší možné době podmínky pro titul „Český junior šampión“. Svou neporazitelnost zopakovala v květnu na Duo Bratislava, kde k titulům CAJC přidala v obou výstavních dnech i BOBa (rozhodčí M.Uroševič a D.Skok). Tím získala i nominaci na slavnou anglickou výstavu Crufts, které se koná každoročně v Birminghamu. Následující rok jsme se s ní skutečně do Anglie vypravili.

Goluchow 2010 (Polská klubová výstava) Ynes Bohemia Horrido - BEST IN SHOW JUNIOR, rozhodčí F.Čajkovskaja, RUS. Škoda, že výstava, která měla navazovat následující den byla zrušena kvůli státímu smutku -tragedii způsobené pádem letadla s polským presidentem a jeho doprovodem v Rusku.

Klubová výstava KCHH Otradice 2010: Vlevo Eva a Velvet Bohemia Horrido (vzadu) a jeho potomci na klubové výstavě,
zleva: Al Capone, Ynes a Armani se svou novou paničkou Aničkou.Koncem května 2010 porodila naše Fiesta své první živé štěně. K naší smůle však dlouho živé nezůstalo - a nám nezbývá, než se ptát, jestli se v ní mateřské city neprobudily proto, že jí matka příroda našeptala, že není něco se štěnětem vpořádku, anebo je prostě Fiesta jednou z fen, které se pro chov nehodí…


Na výstavě Intercanis v Brně se Ynes poprvé předvedla ve třídě mezi dospělými fenami – výsledek? CAC, res.CACIB (rozhodčí L.Frnčová). V létě už Ynes neměla tolik štěstí. Falešná březost jí připravila o úspěch na světové výstavě v dánském Herningu a ani na letní duo Bratislava jsme nezaznamenali žádné zvláštní úspěchy.
Jazz si v Herningu vyběhala titul Světový vítěz a BOB od německého rozhodčího H.Kliebensteina a Eva navíc vypomohla s předváděním mladé bloodhoundky Fleur P.Podávky, se kterou si vyšláply pro titul Světový Junior vítěz. Velký úspěch zaznamenala Eva při předvádění basetky Catherine Bohemia Gorgony, kterou jí svěřili naši kamarádi chovatelé Jana a Karel Čápovi. Catherine i její bratr Cyril Bohemia Gorgony na světové výstavě o sobě dali vědět: oba získali ve svých třídách výbornou 2. Takže nebýt nezdaru Ynes, byla by celá výprava „Viking Tour 2010“ velmi úspěšná.

Jazz od Smutné říčky - zástupnce plemene na závěrečné přehlídce světové výstavy 2010

Bellefleur v. Bockxgrave a Catherine Bohemia Gorgony

VIKING EXPEDITION 2010 společně s manželi Čápovými a Miluškou Šrámkovou.


Jazz byla během léta intenzivně připravována pro splnění CACITové zkoušky u pana Miroslava Horáčka na jihu Moravy. Po dvou měsících odborného výcviku se Jazz velice zadařilo na Memoriálu Josefa Luxe, nejvyšší klubové akci Klubu bretoňských ohařů, kde získala I. cenu v počtu 216 b. a umístila se na celkově 5. místě z 20 ohařů, kteří tento den startovali. Náš velký dík patří panu Miroslavovi Horáčkovi, který se po tu dobu věnoval naší Jazz a svědomitě ji na zkoušky s profesionálním přístupem připravil a předvedl.

Auvegnésští ohaří na vrcholné klubové akci - Memoriálu Josefa Luxe

www stránky HORYS LOV

První víkend v září jsme dvojí bassetí výstavou oslavili 20.výročí založení Basset klubu, mezi jejichž zakladatele v letech 1990-91 Iva patří - a je jednou z mála, kteří jsou dosud v chovu aktivní. Bylo více než symbolické, že k posuzování byla pozvána samotná iniciátorka vzniku Basset klubu, paní Věra Dvořáková z plemenné knihy (nyní i jednatelka ČMKJ) a že titul "Nejkrásnější fena" udělila právě naší Ynes, která je výsledkem našeho 20letého chovu bez ohledu na to, pod kterým klubem člověk aktuálně chová. Velký dík patří paní rozhodčí i Evě, která se po návratu z letního brigády v Dánsku opět aktivně ujala přípravy a předvádění našich psů na výstavách.

Ynes Bohemia Horrido - Nejkrásnější fena, rozhodčí: Věra Dvořáková


Na letních výstavách doprovázel Ynes mladší bráška Al Capone Bohemia Horrido, který byl předveden ve třídách dorostu – prakticky vždy s výsledkem velmi nadějný 2. Taky malá Artemis (maj. Ing. J.Trupl) a Armani (maj.rod.Pavlíčkova) se poprvé předvedli na výstavách získali svoje první zkušenosti ve výstavním kruhu.
Mezinárodní výstava v rakouském Tullnu byla rozcvičkou na evropskou výstavu ve slovinském Celje. V Tullnu Ynes ziskem CACA splnila podmínky pro titul rakouský Junior šampión (navíc též res.CACIB od rakouské rozhodčí paní Phyllis Poduschka-Aigner) a Jazz s dalším CACIBem a BOBem postoupila „na bednu“, a to na 2.místo mezi ohaři pod taktovkou slovinského rozhodčího S.Sinka.

MVP Tulln 2010: Jazz od Smutné říčky - reserve BEST IN GROUP, rozhodčí: S.Sinko, SLO


Náš výlet do Slovinska na evropskou výstavu byl vcelku velmi úspěšný:
Al Capone Bohemia Horrido – velmi nadějný 2 z celkem 5 dorostenců. Ynes Bohemia Horrido – výborná 1, CAC v mezitřídě. Bassety posuzoval pan H.Kliebenstein. Packu posuzoval portugalský rozhodčí R.Oliviera. Výsledek? Jazz od Smutné říčky – výborná 1, CAC, CACIB a Evropský vítěz a druhý den na speciálce další CAC a BOB, užší výběr BIS (rozhodčí Steiner,A). Během víkendu tak Jazz splnila podmínky pro udělaní titulu Slovinský šampion.


Evropská výstava psů Celje, Slovinsko: Al Capone - Velmi nadějný 2, rozhodčí: H.Kliebenstein

Evropská výstava psů Celje, Slovinsko: Ynes - CAC, rozhodčí: H.Kliebenstein

Evropská výstava psů Celje, Slovinsko: Jazz - CAC, CACIB, Evropský Vítěz / rozhodčí: Rui Oliviera, Portugalsko


Poslední výstavou pro naše basety v úspěšném roce 2010 byla mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Basety posuzoval MVDr. V.Piskay ze Slovenska. Ynes dostala CAC a navíc CACIB. Jazz pak výstavní sezónu dovršila kromě dalších CACIBů a BOBů v Budějovicích a polské Poznani dvojím vítězstvím na mezinárodních výstavách v chorvatském Záhřebu, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Chorvatský šampión.


MVP České Budějovice 2010 - Ynes : CAC, CACIB / rozhodčí: V.Piskay, SK

2xCACIB Zagreb - Jazz se během víkendu stala chorvatskou šampionkou. V konkurenci 4 auverňáků získala po oba dva dny i titul BOB (rozhodčí: M. Wieremejczyk-Wierchowska a S.Šalković)


Z daleké Kostariky dorazily radostné zprávy o tom, že Yahoo Bohemia Horrido je prvním basetem v Kostarice s titulem Kostarický Junior šampión a Kostarický šampión a navíc závěrem roku splnila podmínky pro udělení titulu Panamerický šampión.

Kostarický Junior šampión a panamerický šampión Yahoo Bohemia Horrido, maj. Erick Reyes


To bylo povzbuzením před plánovaným odletem dorostence Kapíka (Al Capone Bohemia Horrido) do Austrálie, který byl uskutečněn koncem listopadu. Kapík odletěl osvěžit krev do chovatelské stanice Yarramba B.Mangelsdorfa.

Al Capone Bohemia Horrido, export Austrálie - na fotce ve věku 7 měsíců se svým novým pánečkem B.Mangelsdorfem v září 2010, když zde byl na návštěvě


Bylo to přesně v době, kdy nám v prosincovém čísle nejtradičnějšího kynologického periodika „Pes přítel člověka“ vyšel velký článek o basetech s mnoha barevnými fotkami našich miláčků včetně portrétu Kapíka na titulní stránce. Pro zájemce máme několik výtisků stále k dispozici.
Zaskočily nás smutné zprávy, že Aicha Ignore a později i Borea Coridwen (obě dcery Dina Bohemia Horrido) se odebraly přes duhový most. Bylo jim krásných 13 let.


<<< UDÁLOSTI ROKU 2009           UDÁLOSTI ROKU 2011 >>>

Webdesign pro chovatele, tvorba ww stránek pro chovatele, návrhy vizitek a focení psů


bassethound basset basethound baset černohubová dog handling profesionální psí handler professional dog handler braque d'auvergne auvergnéský ohař auvergne pointing dog breeder puppies štěňata welpen