ÚVOD
NOVINKY
PSI
FENKY
ŠTĚŇATA
GALERIE
O NÁS
O BASSETECH
HISTORIE
ROZHODČÍ
REPORTY
KONTAKT
ODKAZY


Český Junior ŠampionAicha, foneticky Ajša, byla naše princezna, kterou jsme si vybrali z vrhu po našem Dinovi v CHS Ignore manž.Gregorových v Kryrech v létě roku 1997. Z obou rodičů nesla geny vynikající dánských chovů Olympos a Scheels. Aicha skutečně vyrostla do krásy. Spolu s fenkou Juditou, narozenou v témže roce, tvořila duo, které zastupovalo naší CHS na výstavách v letech 1998 až 2002. Tehdy se ovšem nevystavovalo s takovou intenzitou jako dnes. Aicha Ignore získala jako první v naší CHS titul Český Junior šampión, co byla tehdy novinka.
V chovu jsme s Ajšou tolik štěstí neudělali - měla celkem 3 velmi málopočetné vrhy, takže jsme od ní odchovali pouhé tři potomky. Ani jeden se v dalším chovu dále neuplatnil.
Když na jaře 2003 odešla ze světa za tragickým okolností jiná basetka z našeho chovu, Kassandra Bohemia Horrido, teprve pět let stará fena, jejím majitelům, manž Nahálkovým se zhroutil svět. Ajša byla tehdy po třetím a posledním vrhu s tím, že už štěňátka mít nikdy nebude, a tak jsem se rozhodla, shodou okolností přesně v den svých 40.narozeniny, že udělám těmto nešťastným přátelům radost - darovala jsem jim Ajšu "na gauč". Darovala jsem jim poklad. Ajša se stala nejmilovanějším tvorem této domácnosti a dones se o ní mluví s dojetím. Naše princeznička Ajša se v klidu, pohodě a péči svých pěstounů v Zašovicích u Třebíče dožila pěkných dvanácti let.


Aicha strávila monho šťastných let jako milovaná basetka u manželů Nahálkových. Každoročně přijížděli k nám na návštěvu a bylo vidět, že Aicha je u svých nových pánečků naprosto spokojená. Na fotce: Aicha po pravoboku svého milovaného pánečka, který natáčí video z další akce Hory Doly. Rok 2004 - Ajše bylo 7 let. Foto: Karel Čáp

Aicha na speciální výstavě, 1999.Aicha (uprostřed) s rodiči.

Aicha se svým jediným štěnětem - Mathilde a jejím otcem Atillou.

Na mezinárodní výstavě v Brně 1999 posuzoval bassety italský rozhodčí Ernesto Capra. Vlevo V1 CAC a CACIB Kassiopea Dominik ( pozdější babička naší feny Zofie Queen's Hermelín, nar. 2007), vpravo Aicha Ignore - CAC a rCACIB (dcera Dina Bohemia Horrido).

Aicha Ignore a Atos z Arnoldova dvora na výstavě v Českých Budějovicích, kde oba získali CAJC (rozhodčí H.Vogt, Německo, CHS Mainbridge).

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore s naší Evičkou, 1998

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore s našimi dětmi Honzou a Evou

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore s Ivou, 1999

 Webové stránky pro chovatele, návrhy vizitek, reklama pro vrhy a krycí psy, focení psích výstav


bassethound basset basethound baset černohubová dog handling profesionální psí handler professional dog handler braque d'auvergne auvergnéský ohař auvergne pointing dog breeder puppies štěňata welpen