MOTORKA

Již pár let se věnují Iva a Fanda svému novému koničkovi – jízdě na motorce. Podnikáme výlety do blízkého i dalekého okolí. Ze sedla motorky se nám svět zdá mnohem zajímavější, než když člověk sedí v dobře izolovaném klimatizovaném autě! Náš Suzuki Strom 650 nás už zavezl pěkně daleko – Istria, Lago di Garda, Grossglockner.
Na jaře 2012 si Fanda ke svému životnímu jubileu splnil sen a zakoupil novou motorku - výběr padl na Yamaha Super Ténére 1200. Hned ten rok jsme s ní byli na slovinské Istrii a v létě pak v Solné Komoře v Rakousku a v jižním Tyrolsku v Dolomitech. Dvakrát nás svezla do Berchtesgadenu a nevynecháme jedinou příležitost se na ní svézt. V r.2014 jsme jeli do italské Ancony, kde Iva posuzovala basety na klubové výstavě a honiče na národní výstavě v Jesi. - najeli jsme 2300 km za jeden prodloužený víkend.
A že s sebou nemůžeme vzít naše basety, tak nás doprovází alespoň jeden vyobrazený na Ivy helmě. Výtvarné i technické řešení jsme svěřili naší oblíbené výtvarnici Martě Mastné. No řekněte, že se baset povedl! V r.2014 Marta zhotovila nový potisk na novou helmu- tentokrát světlejší basetí hlavu (Ynes) vystřídala černá hlava naší Billie. Tato helma s námi měla premiéru na našich moto-výletech v daleké Austrálii a poté už různě po Alpách, na Balkáně a všude tam, kam jezdíme na dovolenou, protože jinou, než na dvou kolech si již nedovedeme představit.Na motorce jsme si zajezdili i v zámoří. Na naší velké cestě po USA v říjnu 2013 jsme si jeden den vyzkoušeli americkou legendu - Harley Davidson Heritage Softtail. Bylo to v St.Louis -a máme překrásný zážitek z přejezdu starého mostu přes Mississippi, který je pro provoz uzavřen a otevírá se pouze výjimečně pro milovníky Route 66, proslulé matky cest. My jsme měli to štěstí přijet v pravý čas na pravé místo!Vůbec největší zážitky máme z dovolené v Austrálii v květnu 2014, kde jsme si půjčili motorku dokonce dvakrát na pár dní. Nejprve na výlet ze Sydney po pobřeží a pak v Melbourne na výlet po Great Ocean Road, do pohoří Grampians a průsmyku Black Spur. Najeli jsme celkem dva tisíce kilometrů. V obou případech jsme jeli na Suzuki V-Strom 650 a musíme uznale pokývat hlavami, protože Stromek šlapal bez problémů a dovezl nás i do takové destinace jako Samurai Beach, kam se doporučuje jet pouze s vozy 4W-drive kvůli mohutným písečným dunám.

Náš motorkářský cestopis z Route 66
Náš motorkářský cestopis z Austrálie
Náš moto-výlet do Chorvatska
Náš výlet do Japonska


Rekordní počet ujetých kilometrů - přes 6 tisíc km - jsme ujeli na třítýdenní cestě po západě USA v září 2015 - na Harley Davidson Electra Glide podél kalifornského pobřeží od San Francisco až po San Diego, přes pouště do Las Vegas až ke Grand Canyonu, po Route 66, přes Údolí Smrti a jižní Sierrou, národní parky Sequoia a Yosemite, horské středisko Mammoth Lakes, Lake Tahoe a zpět přes Sacramento, kde Iva navštívila basetí národní výstavu.

PODZIM 2017 - Náš výlet do Japonska