ÚVOD
NOVINKY
PSI
FENKY
ŠTĚŇATA
GALERIE
O NÁS
O BASSETECH
HISTORIE
ROZHODČÍ
REPORTY
KONTAKT
ODKAZY


CAC na klubové výstavě 2002
2x r.CACIB, 3x r.CAC
r.CAC a 2× VDH Anwartschaft
na německé klubové a speciální výstavě v r.2000
CACA na rakouské klubové výstavě


1 rok

Judita se narodila v létě 1997 naší Líze (Elisabeth Bohemia Horrido), otcem byl anglický import Ch.Bassbarr Danilo. Náš vrh J byl jeden z prvních po tomto psovi, který přinesl do českého chovu vynikající pohyb. Zejména odraz v zadních nohou a neutuchající temprament, kterého dostala Dita do vínku nejvíce ze všech sourozenců.
Nebyla ve vrhu největší ale dávala o sobě vědět. Nemúže být tedy náhoda, že když přijel pan nakladatel vyfotit bassety na titulní stránku mojí knížky, byla to právě malá Dita, která bez váhání zapózovala spolu s dědečkem Atillou, bratrem Jasperem a naší dcerkou Evičkou v té době osmiletou. Právě Evička označila toto štěně za "svoje" a tak bylo jasné, která z fenek z tohoto vrhu zůstane u nás doma.
Vybrali jsme ji jméno Judita zcela jednoduše proto, že měla uprostřed zad velkou bílou skvrnu, která vzdáleně připomínala židovskou hvězdu.
Vyrůstala po boku stejně staré fenky Aichy a často spolu tvořily nerozlučné duo. Ačkoliv v mládí byla Aicha spíš úspěšnější na výstavách, Juditě prospělo první mateřství a od roku 2000 zaznamenala slušné výstavní úspěchy. V jejím prvním vrhu se nám narodilo naše úplně první bikolorní štěně a ve svém poslední vrhu nám dala hvězdné trio - Velvet, Viking, Victoria.
Ač byla vzrůstem poměrně malá, stala se díky své osobnosti respektovaným seniorským vůdcem "své" smečky. I přes zdravotní komplikace, které se projevily v jejích 9 letech nemocnou krční páteří, jí její silná vůle udržela v plné síle a pohodě, jistě i díky medikaci přírodního léčiva "harpago". Byla fit až do své smrti ve věku 12ti let.


8 let

8 let

10. narozeniny

MVP Mnichov 2005 - Nejlepší chovatelská skupina - Judita a její děti Viking a Victoria.

Blackie Bohemia Horrido, Judita Bohemia Horrido, Dino Bohemia Horrido


Klubová výstava 2002 - V1 CAC, rozhodčí - M.Musial,PL

rok 2000 - Vítězové v soutěži Junior Handling na klubové výstavě - Eva a Dita
t
Judita na hradě Lipnice nad Sázavou


BHC - Klubová výstava 2000 - VDH Anwartschaft, rozhodčí - P.Walton, USA

Judita poprvé matkou, léto 1999

ZLEVA: Sirius af Marke Moelle, Judita Bohemia Horrido, Aicha Ignore

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore

Judita Bohemia Horrido a Aicha Ignore a naše děti Honza a Eva


MVP Mladá Boleslav 1998 - výborná 2, rozhodčí: P.Sanders, Holandsko

1998Dino a Judita Bohemia Horrido, rodiče vrhu N a R

9 měsíců

smečka v roce 1997

 Webové stránky pro chovatele, návrhy vizitek, reklama pro vrhy a krycí psy, focení psích výstav


bassethound basset basethound baset černohubová dog handling profesionální psí handler professional dog handler braque d'auvergne auvergnéský ohař auvergne pointing dog breeder puppies štěňata welpen